قیر دمیده (قیر اکسیده)

قیر دمیده (قیر اکسیده)

قیراکسیده دمیده شده چیست؟ به قیرهای 90/15، 10/20، 115/15، 120/15 که در اثر انجام اکسیداسیون Vacuum Bottom در حضور گرما و دمیدن هوا به داخل برجهای خلاء تولید میگردد قیر اکسید شده گفته میشود، قیر دمیده که یک محصول نفتی میباشد هیدروکربنی با وزن مولکولی بالا میباشد که شامل روغن، رزین و آسفالتین است.

قیر اکسیده دمیده: قیر دمیده شده توسط دمیدن هوای داغ به برجهای خلاء تولید میگردد و یک محصول نفتی میباشد، هیدروکربنی با وزن مولکولی بالا که شامل روغن (Oil)، رزین (Rezin) و آسفالتین (Asphaltene) میباشد.

در مشخصات قیر اکسیده، وجود ۵ تا ۳۰ درصد آسفالتین در قیر باعث سختی قیر شده و در قیر های دمیده یا قیر اکسید شده به علت بالا رفتن میزان آسفالتین در ساختار آن باعث میشود که قیر اکسیده دمیده شده به نسبت قیر های معمولی سفت و سخت تر باشند.
در آنالیز قیر اکسیده R90.15 , R120/15 , R115/15 , R10/20 آزمایش
ASTM (درجه نفوذ پذیری قیر) که یک آزمایش بین المللی میباشد، در گریدهای مختلف نشان دهنده نوع قیر اکسید شده یا دمیده شدن آن میباشد.
علامت اختصاری قیر اکسیده دمیده
R میباشد مثلا اگر به قیری R85.25 بگویند یعنی قیر دمیده با درجه نفوذ 25 صدم میلی متر و نقطه نرمی 85 درجه سانتیگراد میباشد، هر جا که در جلوی مشخصات قیر کلمه R باشد علامت اکسیده بودن یا دمیده بودن قیر میباشد.
موارد مصرف قیر دمیده چیست؟ انواع قیر دمیده به علت دارا بودن درجه نفوذ پایین و داشتن درجه نقطه نرمی بالا که باعث میشود در مقابل تابش آفتاب یا حرارت بالا مقاومت مناسب نشان داده و داشتن خاصیت مناسب (قیراکسید شده) در مصارف صنعتی و جهت تولید عایق رطوبتی ، تولید ایزوگام ، عایق کاری لوله های انتقال نفت و انتقال آب ، تولید باتری و عایق کاری کف و بدنه خودرو ها جهت جلوگیری از پوسیدگی استفاده میگردد.

شرکت تهران پاسارگاد بزرگترین تولید کننده و فروشنده قیر دمیده اکسیده و صادر کننده برتر قیر آمادگی خود را جهت تولید قیر دمیده اعلام میدارد. قیمت قیر اکسید شده | خرید قیر دمیده در تهران | 
جهت کسب اطلاعات قیمت خرید قیر اکسیده 90/15، 10/20، 115/15، 120/15 و کسب
لیست قیمت قیر دمیده با مشاورین فروش قیر اکسیده شرکت تهران پاسارگاد تماس حاصل فرمایید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

مطالب جدید09121139942 - تماس بگیرید